P460NH Tub d'acer soldat
video

P460NH Tub d'acer soldat

El tub soldat d'acer P460NH és un tub de pressió de gra fi normalitzat el valor del qual no es defineix per la força bruta sinó pel seu rendiment a temperatura elevada publicat fins a 400 graus, el que el converteix en l'elecció eficient per a línies de procés i vapor calent d'alta pressió on l'acer al carboni normal necessitaria parets gruixudes poc pràcticament. Subministrat segons EN 10217-3:2019 (material 1.8935), comparteix un rendiment de temperatura ambient de 460 MPa amb P460N, però es manté dissenyable en el rang 200-400 graus; no és ni una millora de força ni un grau de baixa temperatura. Especifiqueu-lo amb la temperatura de disseny correcta, l'edició estàndard actual i els límits químics del tub soldat (S inferior o igual al 0,015 %), i el resultat és una línia més lleugera i fàcil de soldar que porta la mateixa pressió a una temperatura més alta.
Enviar la consulta
Xateja ara
Introducció al producte

Tub soldat d'acer P460NH: tub de pressió de gra fi normalitzat amb resistència a temperatura elevada

Tub d'acer soldat P460NH- els enginyers també ho especifiquen com aTub de pressió P460NHo unTub EN 10217-3 P460NH- és un normalitzat, soldableP460NH Acer de gra fitub cobert perEN 10217-3:2019sota el número de material1.8935(sovint ordenat com1,8935 canonada soldada). La seva característica definitòria no és una força més gran, sinó una publicacióTaula de rendiment a temperatura elevada (Rp0,2) que arriba a 400 graus, de manera que el mateix rendiment a temperatura ambient de 460 MPa es pot dissenyar en el servei de vapor i calderes on els acers al carboni normals necessitarien parets molt més gruixudes.

P460NH és un grau d'acer de recipient a pressió normalitzat d'alta resistència que s'utilitza habitualment en aplicacions com ara indústries química i petroquímica, així com en generació d'energia i enginyeria offshore. És un grau d'acer de gra fi capaç de soldar que ofereix bones propietats mecàniques i una resistència excel·lent, el que el fa ideal per al seu ús en entorns exigents.

Els nostres tubs d'acer P460NH es fabriquen utilitzant tecnologies i equips avançats, assegurant que compleixen els més alts estàndards de qualitat. Els tubs se sotmeten a processos de control de qualitat i proves rigorosos, incloses proves no destructives, per assegurar-se que compleixen les especificacions i estàndards requerits, com ara EN 10216-3, ASTM A333 i ASME SA333.

A més de la nostra gamma de productes estàndard, també oferim solucions personalitzades per satisfer els requisits específics del projecte dels nostres clients. Els nostres experts tècnics poden oferir assessorament sobre el grau d'acer, les dimensions i els requisits de prova òptims per al vostre projecte.

Ens comprometem a oferir als nostres clients productes i serveis d'alta qualitat, per això hem establert un sistema de gestió de qualitat estricte que cobreix tots els aspectes de les nostres operacions, des de la selecció de matèries primeres fins a la inspecció i proves del producte final.

Si necessiteu tubs d'acer P460NH per a les vostres aplicacions de recipients a pressió normalitzats d'alta resistència, tenim l'experiència i l'experiència per satisfer les vostres necessitats.Contacta'ns avui mateixper obtenir més informació sobre els nostres productes i serveis i com podem ajudar-te a assolir els objectius del teu projecte.

 

P460NH ( 1.8935 ) Especificació

Tub soldat d'acer P460NH - gamma de producció (GNEE)
Paràmetre Capacitat
Estàndard EN 10217-3:2019 (soldat); EN 10216-3:2014 (disponible sense problemes)
Número de material 1.8935
Diàmetre exterior 21,3–2191 mm (0,84–86.3 polzades), HFW fins a ~610 mm, SAW fins a 2191 mm
Gruix de paret 2,0–120 mm (0,08–4,72 polzades), per comanda i diàmetre
Longitud 6–12 m (19,7–39,4 peus) aleatori simple, fins a 18 m aleatori doble a petició
Ruta de soldadura HFW (ERW/HFW) per a diàmetres més petits; SERRA (SAWL / SAWH) per a grans diàmetres
Finalitza Tall llis, bisellat (30 graus –37 graus) o quadrat; Tapes de protecció disponibles
Superfície Enrotllat / normalitzat, envernissat o oli lleuger; recobriments exteriors a petició
Condició de lliurament Normalitzat (+N)
Certificació CA 10204 3.1; Inspecció de tercers (SGS, TÜV, BV, ABS) disponible


Composició química % d'acer P460NH (1.8935): EN 10028-3-2009

Segons EN 10216-3:2014: 1.0=< Mn=<1.7; S=<0.01; N=<0.02; Ti=<0.04;
C Si Mn Ni P S Cr Mo V N Nb Ti Al Cu -
màxim 0,2 màxim 0,6 1.1 - 1.7 màxim 0,8 màxim 0,025 màxim 0,015 màxim 0,3 màxim 0,1 màxim 0,2 màxim 0,025 màxim 0,05 màxim 0,03 màxim 0,02 màxim 0,7 Nb+Ti+V < 0,22


Propietats mecàniques de l'acer P460NH (1.8935)

Gruix nominal (mm): a 16 16 - 60 60 - 100
Rm- Resistència a la tracció (MPa) (+N) 560-730 570-720 540-710

 

Gruix nominal (mm): a 16 16 - 40 40 - 60 60 - 100
ReH- Limitació de fluència mínima (MPa) (+N) 460 445 430 400

 

KV- Energia d'impacte (J) longitud., (+N) -20 graus
40-45
0 grau
47-65
+20 grau
55-75
KV- Energia d'impacte (J) transversal, (+N) -20 graus
27-30
0 grau
35-40
+20 grau
39-50

 

A- Min. allargament a la fractura (%) (+N) 16-19


Qualitats equivalents d'acer P460NH (1.8935)

Avís! Només per referència

UE
EN
Alemanya
DIN,WNr
França
AFNOR
Kazakhstan
GOST
P460NH
WStE460
E460FP
18G2

 

Rendiment a temperatura elevada: la propietat "H".

Rp0,2 (MPa) mínim a temperatura, EN 10217-3:2019 Taula 5 (P460NH, 1,8935)
Temperatura Menor o igual a 12 mm >12-20 mm >20-40 mm
100 graus 402 392 382
150 graus 373 363 353
200 graus 343 343 333
250 graus 314 314 304
300 graus 294 294 284
350 graus 265 265 255
400 graus 235 235 226

AquestsP460NH propietats d'alta temperaturasón els que separen NH de P460N. Ells defineixen elP460NH temperatura màximaper a un disseny basat en el rendiment a 400 graus, de manera que una paret amb una mida ambiental de 460 MPa seria aproximadament un 56% massa prima. A 300 graus, el rendiment útil ha baixat a uns 294 MPa; a 400 graus, el rendiment del disseny és de 235 MPa, gairebé la meitat del valor de temperatura ambient. Dissenyar el nombre específic de temperatura correcte, no el titular 460 MPa, és el pas més important per especificar P460NH per al servei calent. Per sobre de 400 graus, el disseny canvia a dades de fluïdesa / ruptura de tensió, que mantenen el grau utilitzable a uns 500 graus.

 

P460 Comparació familiar

NH vs N vs NL1 vs NL2 - què canvia realment el sufix
Grau Material núm. Rendiment de l'habitació (menor o igual a 16 mm) Temps de prova d'impacte Temperatura elevada Rp0,2 Servei típic
P460N 1.8905 460 MPa 0 grau No (només a temperatura ambient) Recipients a pressió ambiental
P460NH 1.8935 460 MPa -20 graus Sí, a 400 graus Vapor / calderes d'alta temperatura
P460NL1 1.8915 460 MPa -40 graus No Baixa temperatura, -40 graus
P460NL2 1.8918 460 MPa -50 graus No Criogènic / GNL, −50 graus

Tots quatre comparteixen el mateix rendiment a temperatura ambient de 460 MPa (menys o igual a 16 mm). El sufix només canvia la temperatura de la prova d'impacte i, per a NH, l'addició de la taula de rendiment de temperatura elevada. L'etiquetatge incorrecte de NH com a grau "més fort" o com a grau a baixa temperatura és l'error d'especificació més comú d'aquesta família.

 

HFW vs SAW: combinant la ruta amb el diàmetre

Selecció de la ruta de soldadura
Ruta Idoneïtat de la mida Força de la ruta
HFW / ERW Diàmetres més petits, normalment fins a ~610 mm (24 polzades) Alta velocitat, costura consistent, toleràncies ajustades
SERRA (SERRA / SERRA) Grans diàmetres de fins a 2191 mm (86 polzades) Parets pesades i grans diàmetres, soldadura completa NDT

Ambdues vies ofereixen el mateix grau EN 10217-3:2019; l'elecció s'estableix pel diàmetre i el gruix de la paret, i tots dos requereixen un 100% d'END de costura i una prova de fuites abans de l'enviament.

 

Avantatges

El valor comercial de P460NH és mesurable, no decoratiu:

Parets més primes a alta temperatura.Contra el P355NH a la mateixa pressió i temperatura, el P460NH funciona aproximadament un 15% més prim: menys material, menys pes, una soldadura més fàcil.

Dissenyable a 400 graus per rendiment.L'estàndard publica Rp0.2 a temperatura, de manera que els enginyers poden dimensionar directament en lloc d'endevinar un factor de reducció.

Bona soldabilitat.Un equivalent de carboni al voltant de 0,45 i nivells d'impureses baixos (P inferior o igual a 0,025 %, S inferior o igual a 0,015 %) mantenen els requisits de preescalfament i PWHT modestos en comparació amb els acers de baix aliatge.

Alta integritat tal com soldat.L'END 100% de la costura de soldadura i una prova de fuites obligatòria fan que el tub arribi preparat per al servei a pressió sense tornar a inspeccionar-lo.

Balanç de costos.Omple el buit entre l'acer al carboni simple (resistència inadequada) i 16Mo3 / 13CrMo4-5 (sobreespecificat i més car) per a un servei de temperatura intermèdia.

 

Aplicacions

P460NH es selecciona quan la línia funciona per sobre de la temperatura ambient i on el seu rendiment més alt a temperatura ambient redueix el gruix i el pes de la paret en comparació amb els graus P355NH o carboni-manganès. Usos típics:

Calderes de central elèctrica i sistemes de vapor

Els capçals del sobreescalfador i del reescalfador, les línies principals de vapor i els tambors de la caldera funcionen calents i es beneficien directament de la taula de rendiment de temperatura elevada de 400 graus; una paret més fina també facilita la fabricació i l'aixecament.

Bescanviadors de calor i recipients a pressió

Carcassas, canals i recipients de procés d'alta temperatura en plantes petroquímiques i químiques on les temperatures de disseny se situen en la banda de 200 a 400 graus.

Tubs de procés d'alta temperatura

Les canonades de la planta que transporten vapor o fluids de procés calents a pressions on P235GH/P265GH requeririen parets poc gruixudes.

La xarxa de calefacció urbana

Línies de subministrament de calefacció de districte d'alta temperatura on la capacitat de disseny de 400 graus i una bona soldabilitat s'adapten a llargs recorreguts de camp soldats.

Plantas de valorització energètica de residus i biomassa

Camins de gas de combustió i vapor d'alta temperatura on l'acer de gra fi normalitzat ofereix un punt mitjà rendible entre l'acer al carboni i els graus Cr-Mo de baix aliatge.

 

Control de qualitat i proves

Integritat de la soldadura.Cada costura de soldadura es prova de manera no destructiva en tota la seva longitud (HFW per electromagnètica/UT, SAW per UT/radiografia segons EN 10217-3, clàusula 11.12).

Estanquitat de fuites.Cada tub passa una prova hidrostàtica o, a opció del comprador, una prova de fuites electromagnètiques; Els tubs SAW no poden utilitzar el mètode electromagnètic.

Verificació mecànica.La tracció, el rendiment, l'allargament i l'impacte Charpy a -20 graus es confirmen a les proves de la calor.

Comprovació superficial i dimensional.Les imperfeccions superficials més profundes del 5 % de la paret o 3 mm (el que sigui més petit) es guarden; el gruix de la paret es verifica a la zona vestit.

Certificació.Certificat de material EN 10204 3.1 amb dades químiques, mecàniques i de traçabilitat tèrmica completes; inspecció de tercers a petició.

 

Per què la canonada soldada d'acer P460NH de GNEE

Com aProveïdor de canonades soldades P460NHi fabricant, GNEE combina els preus directes de la fàbrica amb el certificat i la disciplina d'inspecció que exigeix ​​aquest grau.

Subministrament directe de molí amb certificat.Els tubs s'obtenen segons EN 10217-3:2019 amb certificació EN 10204 3.1 i traçabilitat total del nombre de calor.

Diàmetre i cobertura de paret.Les rutes HFW i SAW cobreixen un diàmetre exterior de 21,3 a 2191 mm i parets de fins a 120 mm, de manera que un proveïdor gestiona tant els requisits de la planta de calibre petit com de la línia principal gran.

Inspecció i logística.Hi ha disponible inspecció de tercers (SGS, TÜV, BV, ABS), amb embalatge d'exportació, protecció VCI i enviament a nivell de port des de Tianjin.

 

Prova i inspecció

SSAW Pipe Test
SSAW Pipe Inspection
ssaw pipe test
ssaw pipe test
 
 
 
 

Embalatge i enviament

SSAW Pipe packaging and shipping

Envieu el vostre diàmetre exterior × gruix de paret, quantitat, temperatura de disseny i port de destinació: el nostre equip tècnic confirmarà l'especificació segons EN 10217-3:2019 i retornarà una cotització amb termini de lliurament en 24 hores.

Sol·liciteu un pressupost de canonada soldada d'acer P460NH

 

Preguntes freqüents

Què és l'acer P460NH?

P significa acer per a pressió, 460 és el límit elàstic mínim a temperatura ambient de 460 MPa (66.700 psi) per a gruixos de fins a 16 mm (0,63 polzades), N significa normalitzat i H significa que el grau porta els valors de rendiment a temperatura elevada especificats (Rp0,2) fins a 400 graus. El número de material és 1.8935 i la norma reguladora de tubs soldats és EN 10217-3:2019.

 

Quina diferència hi ha entre P460NH i P460N?

A temperatura ambient són idèntics: tots dos tenen un rendiment mínim de 460 MPa per a gruixos de fins a 16 mm. La diferència és que P460NH (provat a -20 graus) porta una taula de rendiment de temperatura elevada publicada fins a 400 graus, mentre que P460N es caracteritza només a temperatura ambient i es prova d'impacte a 0 graus. Trieu NH quan la temperatura de disseny superi l'ambient; trieu N per al servei a pressió ambiental.

 

Quina és la temperatura màxima de servei per a P460NH?

Els valors estandarditzats de rendiment a temperatura (Rp0,2) es donen fins a 400 graus a EN 10217-3:2019. Per sobre dels 400 graus, el disseny es regeix per dades de fluïdesa / tensió de ruptura, que permet que el P460NH sigui utilitzable a uns 500 graus. Més enllà d'uns 500 graus, els acers de crom-molibdè de baix aliatge com el 16Mo3 o el 13CrMo4-5 es tornen més econòmics.

 

El P460NH és adequat per al servei criogènic o a baixa temperatura?

El número P460NH s'ha provat d'impacte a -20 graus (mínim 40 J longitudinal / 27 J transversal, Charpy V-osca). No és un grau de baixa temperatura. Per a un servei de −40 graus, utilitzeu P460NL1 (1,8915) i per a un servei de −50 graus/GNL, utilitzeu P460NL2 (1,8918).

 

Quins són els límits de composició química per a la canonada soldada P460NH?

Els màxims d'anàlisi de fosa segons EN 10217-3:2019 són C 0,20 %, Si 0,60 %, Mn 1,10–1,70 %, P 0,025 %, S 0,015 %, Cr 0,30 %, Cu 0,70 %, Mo 0,10 %, 0,10 %, Nb, 8 %, 0,0 % Ti 0,03 %, V 0,20 %, Al 0,020 % min, N 0,025 % màxim, amb Nb+Ti+V per sota del 0,22 %. El CEV equivalent de carboni està limitat a uns 0,45.

 

Quines normes s'apliquen a la canonada soldada P460NH?

El tub soldat està cobert per EN 10217-3:2019 (substituint EN 10217-3:2002). El complement perfecte és EN 10216-3:2014, la placa és EN 10028-3:2017 i les barres són EN 10273:2007. El número de material és 1.8935 i els productes s'inclouen a PED 2014/68/UE.

 

Quin és el grau equivalent P460NH?

ElGrau equivalent P460NHLa majoria dels compradors pregunten sobre el Q460R xinès en GB/T 713.2-2023 per a plaques de recipients a pressió, és a dir,Q460R equivalent a P460NHés el partit estàndard nacional més proper. L'herència o els equivalents regionals també inclouen WStE460 (DIN), E460FP (NF/AFNOR) i 18G2 (GOST). Tingueu en compte que cap d'aquests és un grau ASTM de baixada: els projectes solen adquirir P460NH directament a la designació EN.

 

Com es produeix i es prova la canonada soldada P460NH?

Els tubs es fabriquen amb HFW (soldat d'alta freqüència) per a diàmetres més petits o SAW (soldat per arc submergit, SAWL longitudinal o SAWH helicoïdal) per a diàmetres més grans, a partir de placa de gra fi normalitzada, després normalitzada. Cada costura de soldadura està provada al 100% de manera no destructiva, el tub passa una prova de fuites hidrostàtica o electromagnètica i es subministra amb un certificat EN 10204 3.1 i una traçabilitat total fins al número de calor.

 

Etiquetes populars: canonada d'acer soldada p460nh, fabricants de canonada soldada d'acer p460nh de la Xina, proveïdors

Enviar la consulta

whatsapp

Telèfon

Correu electrònic

Investigació